Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rok z Oktavią

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rok z Oktavią

    blind_walker, 16V lubi wcinać olej, 8V tego problemu nie ma... Z pełną premedytacją i wiedzą polecam Astrę z silnikiem 8V, bo to naprawdę dobry motor.

    [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 22:22 ]
    Dr.Claufe, do Astry II 1.6i 8V można założyć prostą instalację mieszalnikową, w której nie ma się co psuć. No i mówiąc, że założyłbym sam miałem oczywiscie na myśli zlecenie montażu w odpowiednim zakładzie.

  • #2
    Rok z Oktavią

    Witam Kolegów. Dokładnie 17 lutego minął rok jak kupiłem Oktavię 2 combi 1,9tdi. Przejechałem prawie 17 tys ze średnim spalaniem 6,2 l/100. Nigdy mnie nie zawiodła, zawsze zawiozła na miejsce. Auto jest stosunkowo twarde - niemieckie.
    Czy to idealny samochód? to zależy kto czego oczekuje i jakim dysponuje portfelem. Poprawnie skonfigurowany środek, stonowana, z dobrych plastyków deska rozdzielcza, przyciski intuicyjnie rozmieszczone, no i bagażnik jak stodoła - dla mnie bardzo dobre auto.
    minusy - jest jeden - układ chłodzenia a co za tym idzie ogrzewanie wnętrza.
    Wczoraj wieczorem wracałem z pracy ponad 40 km z prędkością około100 km/h przy -17/-18 st C - temperatura silnika doszła do 80st, każde zwolnienie, zatrzymanie na światłach, temperatura w dół. W grudniu wymieniłem termostat (pisałem o tym na forum), nie wiele to dało. Moim skromnym zdaniem układ chłodzenia jest bardziej nakierowany na lato, aby nie przegrzać silnika, niż na zimę.
    Po za tym mały minus dla komputera pokładowego, średnie spalanie wskazywane przez komputer nie wiele ma wspólnego z rzeczywistym - przynajmniej u mnie.
    Reasumując - rok temu podjąłem dobrą decyzję (szukałem innego auta, innej marki) - Oktavia to solidne, dobre auto.
    Pozdrawiam Wszystkich Oktawiuszy
    crys7

    Komentarz


    • #3
      crys7, dykturka przed chłodnica przy takich morzach Ci sie przyda :diabelski_usmiech
      odnosnie kompa - to musisz sobie zrobic "kalibracje" czy jak tam to sie zwie. U mnie tylko 0,2 przewaznie zaniża :diabelski_usmiech
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_os
        dykturka przed chłodnica przy takich morzach Ci sie przyda
        nie wiem jak to jest w O2, ale u mnie w takie mrozy po ok.10km mam już na zegarze 90st.

        Komentarz


        • #5
          Witam kolegów. Mam podobny problem jadę do pracy 17 km a temperatura silnika dochodzi do ok. 80 st c. chłodnica zasłonięta ok 70% temperatura - 17 st c. Zauważyłem również spalanie wzrosło do 7,5 l/100 km. Może ktoś wie jaka jest przyczyna.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez pawlo1234
            Witam kolegów. Mam podobny problem jadę do pracy 17 km a temperatura silnika dochodzi do ok. 80 st c. chłodnica zasłonięta ok 70% temperatura - 17 st c. Zauważyłem również spalanie wzrosło do 7,5 l/100 km. Może ktoś wie jaka jest przyczyna.
            No to wyglada na zwalony termostat
            http://www.wimeb.markomp.net
            Już nie moja Skodzina
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=31952

            Komentarz


            • #7
              Dzięki wymienię jak będzie trochę cieplej

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X